| bleakk a întrebat:

Am si eu o intrebare mai diversificata. Zicem ca termin o facultate,ma angajez,lucrez, iau un salariu.Strangand banii lunar(o anumita suma),ma decid sa imi deschid o afacere(oricare,luam caz general),credeti ca voi putea sa am grija de treburile firmei o data deschisa? Eu fiind nevoit sa imi continui si meseria pe care o am ca sa investesc in firma.Ce parere aveti de lucrul acesta.
p.s:da,mai este si posibilitatea cu banii europeni,insa, am laut cazul acesta.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti'ai planificat deja viata.
Dar te'ai si autolimitat.
Se poate realiza mai mult si mai repede.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Adica? detaliaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru bleakk):

Cauta filmul Secretul.

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg ce zici, ce legatura are?

| anonim_4396 a răspuns (pentru bleakk):

Daca nu intelegi nu este problema mea.

| jamal000 a răspuns:

Referitor la banii europeni e bine sa iti iei gandul din start pentru ca iti sunt alocate fonduri doar daca ai deja o firma pusa pe picioare care are profit conform bilantului. A-ti deschide propriul business presupune foarte multa bataie de cap. Sigur ca in cazul in care vei avea angajati e posibil sa iti continui si jobul pe care il ai desi nu i-as mai vedea rostul. Cea mai simpla varianta e sa ai un PFA.

| bleakk explică (pentru jamal000):

PFA mai exact?

| jamal000 a răspuns (pentru bleakk):

Persoana fizica autorizata

| AylinPSN a răspuns:

Da, e o idee buna, dar depinde ce meserie iti ei.