| Bogdanovici24 a întrebat:

Salutari.Am o intrebare pentru voi si va rog sa ma lamuriti: Dupa absolvirea Scolii Militare Subofiteri de Jandarmi ce jandarm pot sa devin?
Nu stiu ce categorii de jandarmi exista,adica, am vazut jandarmi care aveau cu totul alta uniforma.Rog seriozitate si un raspuns cat mai corect. OFER FUNDA celui mai bun raspuns!happy

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei deveni jandarm cu grad de subofiter.

| Bogdanovici24 explică (pentru darrio2007):

Asta stiam si eu! Nu mi-ai raspuns la intrebarea pe care am postat-o eu!

| Bàisérpiçor a răspuns:

Dupa ce termini o sa ai gradul de sergent major. Asta vreau si eu sa fac. Funda?

| Bogdanovici24 explică (pentru Bàisérpiçor):

Inteleg,dar ce fel de jandarm voi fi? Pe ce post voi lucra?(interventii, paza?) am vazut cum ca este jandarm de interventie si de paza etc, deci nu stiu ce categorii sunt de asta intreb.