| wannabe a întrebat:

Am studii superioare finalizate și vreau să lucrez în străinătate, de preferabil în Anglia. Ce am de făcut?

Răspuns Câştigător
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Incearca sa iei firme de recrutare cu specific pentru strainatate trimite-le un cv si te cheama ei ..atentie trebuie sa treci testele de engleza de preferat sa fii intre b1 si b2... adica sa stapanesti foarte bine limba striania. apoi fa o traducere legalizata la diplome de preferat ultimul invatamant terminat

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti faci cont pe e-jobs,sau pe altceva,si sa iti depui CV-uri la firmele care cauta persoane pentru lucru in strainatate,dar,ai grija,ca nu toate firmele sunt serioase,mai sunt si firme fantoma, firme care iti dau teapa, sau firme care te tin in niste conditii mizere, dar si firme serioase, care se tin de cuvant.Banuiesc ca nu ai rude,sau amici in alta tara,ca daca aveai nu mai intrebai pe aici cum sa faci.
Stiu ca mai era o chestie, te poti duce la Fortele De Munca, si sa vorbesti cu cei de acolo, e si asta o alta metoda.
Multa bafta, si ai grija.O zi frumoasa.

| wannabe explică (pentru anonim_4396):

Am rude în străinătate dar refuză să mă ajute fiindcă „s-au stricat treburile în afară" după cum toate-mi spun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wannabe):

In Anglia mai merge, in Germania mai merge, in Italia e cam aiurea.
In Danemarca iar mai merge.Mda,cam aud si eu scuza asta.