| IoanaIonuca a întrebat:

Anul aceasta am terminat Facultatea de Științe Economice și am dat la Medicină, dar nu am intrat. Acum îmi caut loc de muncă, dar nu mai nu îmi găsesc. Îmi puteți spune niște locuri unde se intra pe bază de concurs? Gen: grefier, Anaf, penitenciar. Nici nu stiu daca sa lucrez un an si apoi sa mai dau sau să lucrez si sa nu mai încerc. Totuși sunt 4 ani pierduți.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Economista la o firma.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt bani pierduți. Este o diplomă care îți permite să accesezi oricând un serviciu în domeniu economic. Sunt situri de angajare, pune acolo un cv. Angajează-te pe un post inferior la un mall și așteaptă ca să apară acolo un post de economist, și vei avea prioritate la angajare. învață pentru admiterea la medicină și la anul luptă pentru ideaulul tău.

| Frank51 a răspuns:

Pe ejobs gasesti un job in 2 zile.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

In învățământ ca profesor de științe economice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru grefier iti trebuie facultatea de drept.

| IoanaIonuca explică (pentru anonim_4396):

Din câte știu, se poate si cu economice. Dar mă refeream la posturi care se pot ocupa pe bază de concurs și am dat exemple, nu neapărat să și aplic pentru ele.

Răspuns utilizator avertizat