| OLECH a întrebat:

Anul asta termin a VIII-a si merg la un liceu. m-am gandit sa dau la profil economic dar am auzit ca trebuie sa stii bine matematica. materie care eu nu o stapanesc foarte bine... ce ziceti? sa ma orientez altundeva?

4 răspunsuri:
| just|breathe a răspuns:

La economic poti intra cu medie mica.In clasa a 9-a sunt 3 ore/saptamana si cam la fel e peste tot. Oriunde se face mate si cred ca peste tot serios excluzand profilul de mate-info, unde cred ca turbezi de matematica. Dar totusi, daca ai medie mai mare de 9 ar fi bine sa te duci la un liceu cu profil uman.

| Florry19 a răspuns:

Asta depinde de preferinţele tale! Dacă vrei să dai la economie neapărat, în această vară fă puţină pregătire la matematica! La acest profil, faci matematică - M2 ...care este mai uşor decât M1!
Ar fi bine sa te gândeşti destul de mult la această decizie ca să nu regreţi mai târziu! Alftfel, te poţi duce pe uman! Ştiinţe sociale - Filologie! Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nici eu nu inteleg bine matematica, o urask, dar likeul economik este kel mai bun likeu pe care il cunosc.si sa stii ca nu-ti kere multa matematicaa

| ralu_1371 a răspuns:

Hei... eu sunt la economic si pot sa spun ca in generala eram buna la mate, dar acum sunt paralela laughing
este un profil bunicel daca iti plac materiile de specialitate... plus ca dintr-a 11-a nu mai faci deloc fizica si chimie

decizia iti apartine