| OLECH a întrebat:

As vrea sa dau la un liceu cu profil economic... dar am auzit ca trebuie multa matematica materie la care nu ma prea descurc... ce ziceti? ar trebui sa ma orientez la altceva?

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu, ar trebui sa inveti sa te descurci cu matematica daca nu cumva esti foarte pasionat de literatura, limbi straine sau daca nu ai o memorie foarte buna pentru a invata altceva. Daca vrei sa te orientezi spre o cariera cu profil real va trebui sa ai o inclinatie spre matematica, informatica, fizica sau chimie. Daca vrei sa faci economie, inveti matematica pana in primul an (sau al doilea, dupa profil ) de facultate.

| Betty18 a răspuns:

La profil economic faci 3 ori pe saptamna de matematica.este importanta pentru ca dai bacul la acest obiect.matematica este usoara deoarece este M2winkingiar romana tot de 3 ori pe saptamnabig grineste un profil frumos, la inceput mi s-a parut greu dar acum m-am apucat sa invatlaughingsi e mai usorbig grineu sunt la servicii clasa a11a si ne innebuneste diriga cu aplicatii lacontabilitateangrylaughing

succes