| anonim_4396 a întrebat:

As dori daca poate careva din tara sa-mi raspunda care este salarul unui sudor cu experienta.
Mentionez ca sunt sudor cu experienta, sudez la electrod, sudura in argon, sudura la fir continu, si tot ceea ce inseamna de lacatuserie mecanica(am experienta de lucru atat in atelier la postul de munca, cat si in santiere)
Sudez de la tabla de 2 mm, pana la fier greu de 1, 5-2 cm

Rog cineva in domeniu daca-mi poate raspunde(deocamdata lucrez in strainatate, am ganduri sa ma intorc acasa)

3 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Salariul se negociaza si, in functie de cat de necesar ii este celui care te angajeaza, se discuta in jurul sumelor de 50-100-150-200 Ron (500000-1000000-1500000-2000000 lei) pe zi, reprezentand "banii in mana" (expresie folosita azi). Deci totul depinde de angajator si lucrarile sale...si de norocul de a-l gasi pe cel cu bani... Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu salariul dar ca sudor te descurci onorabil/

| romy45 a răspuns:

Intra si tu pe forumul sudorilor ca acolo este cea mai mare comunitate de sudori din Romania si de peste rotarele tarii: www.sudori.3xforum.ro