Întrebare recomandată | carnatunfuriat a întrebat:

Salut lume. unde pot sa fac si eu cateva ore de practica in sudura wig - tig? sunt din pitesti. va rog sa nu mai raspundeti cu : du-te si fa niste cursuri, ca dejea am calificare de sudor in toate tipurile de sudura, chestia e ca vreau sa invat sa dau si argon. asa ca daca stiti vreo firma sau atelier prin inprejurimi ajutati-ma

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai daca ai calificare in toate tipurile de sudura de ce nu ai si in argon? Una la mana.A doua.De unde sa stim unde sa te trimitem daca nu stim nici macar orasul in care locuiesti? Vino in Galati, la Santierul Naval(ce a mai ramas din el).Se sudeaza si in argon.

| darrio2007 a răspuns:

Sorry! Mai tarziu am vazut ca esti din Pitesti.Ai scris cu litera mica.

| carnatunfuriat explică (pentru darrio2007):

Prietene ma refer pa partea practica nu teoretica. da-o in colo de treaba. nu sti cum e sistemu in Romania? cumperi o ciocolata si la sfarsit te trezesti ca nu are alune la mijloc si le are doar pe ambalaj. chestia e ca am facut la astia la solaris si vezi tu... ca sa fac si argon trebuia sa ma duc in alt oras unde sa fac naveta si nu imi convenea. asta ca nu eream in bani si erea si foarte departe de mine. altii mi-au zis sa ma duc la imuc. ce rost mai are sa ma duc acolo ca aia ma scolarizeaza si au niste conditii contractuale de te doare mintea. 3 ani nu poti sa pleci de la ei si te trimite si in afganistan... capisci?

| darrio2007 a răspuns (pentru carnatunfuriat):

Capisci,capisci!