| bOom a întrebat:

As vrea sa devin foarte mult fotomodel.Cu ce ar trebuie sa incep? Eu am 170 si 49 kg.Credeti ca am sanse? Menzionez ca am 14 ani, iarna implinesc 15.

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ia legatura, prin cineva, cu o agentie de fotomodele,(poti sa ai pregatit un catalog cu poze marimea A4 cat mai artistice), cauta adrese pe net si trimite scrisoare de intentie, inscrie-te la cursurile lor, (gasesti adresele pe net) participa la preselectiile care le organizeaza.

| ralucaralu a răspuns:

Cauta in revistele Bravo girl si Cool girl. Am vazut multe chestii asemanatoare cu ceea ce cauti tu. Uita-te la sfarsit, pe ultimele pagini(cred ca ultima era). Acum ceva timp erau multe castinguri, nu stiu daca inca mai sunt. Ai foarte mare grija, exista agentii de modele false! Doar daca ai mai auzit de agentia respectiva si au fost mai multe persoane care au spus ca este de incredere. Dimensiunile tale sunt aproape perfecte, dar pe langa asta iti trebuie si inteligenta(cred ca o ai) si putin noroc.

Mult, mult succes si sa iti implinesti visul!

| cristi 25 a răspuns:

Ar trebui sa incepi cu o relatie, cu o cunostinta sa devii foto model, asa se te faci tu dintr-o data nu merge, ai anii prea mici si nu te baga nimeni in seama, esti bine la greutate si la inaltime dar stai rau cu anii, daca cunosti pe cineva care se ocupa cu asa ceva e mai bine sa iei legatura cu persoana si sa intri in foto model, alfel sansele sunt mici.si eu as vrea sa fiu un foto model dar nu e o relatie cat de mica. teiai gandit bine la model, e o meserie frumoasa, si banoasa numai sa ai succes...