| alice4stars a întrebat:

As vrea sa devin scriitor...sa rămân in Romania sau sa plec in alta țară? Ca stiu ca in România artiștii nu sunt bine platiti...si ce facultate sa dau?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultate de litere (limbi straine, traducere etc).
Si eu scriu si am prieteni scriitori care au publicat deja si iti zic, daca nu scrii despre sex, droguri si alte chestii soc sau in extrema cealalta, chestii light si siropoase gen Fluturi, nu prea ai succes aici.

| alice4stars explică (pentru anonim_4396):

Dar pot scrie carti de aventura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alice4stars):

Nu te opreste nimeni, nici sa le scrii, nici sa le publici. Bafta!

| alice4stars explică (pentru anonim_4396):

Hm...mersi. Tu ce facultate ai facut sau faci? Te rog; vreau sa mă documentez. Pupwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru alice4stars):

Anul viitor dau la Comunicare si Relatii publice.

| BogdanDediu a răspuns:

Pleci in strainatate dupa vii inapoi!