| iuliana06 a întrebat:

As vrea sa ma duc la profil filologie, imi place foarte mult romana dar nu prea stiu bine engleza iar franceza mai deloc.Credeti ca o sa ma descurc? La liceul limbile straine se iau de la capat sau am sanse sa raman corigenta?
Vreau la filologie simplu, fara bilingv.

1 răspuns:
| claudiuclaus123 a răspuns:

Daca ai media mare vei intra si te vei descurca deoarece la lice se invata mult mai bine o sa inveti repede si eu am avut aceeasi problema ca matematica pe primul semestru am avut media 6 iar pe al doilea 9 se invata altfel la liceu este mult mai usor de inteles parerea mea big grin