| iona98 a întrebat:

Am si eu o intrebare.

Momentan studiez pe un profil filologie bilingv franceza, iar in viitor vreau sa urmez facultatea de litere pentru a ajunge profesor de franceza.

Problema este ca nu stiu care sunt pasii pentru a ajunge acolo.

Am auzit ca daca mergi pe romana-franceza nu prea ai sanse sa-ti gasesti si ca indicat ar fi sa merg pe engleza-franceza...dar eu nu ma pricep deloc la engleza.

Exista anumite examene la care nu o sa ma descurc si chiar nu stiu ce sa fac.

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Sa merg pe romana-engleza?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi pe drumul ales de tine, vei avea aceleasi sanse.

| Giulia3434 a răspuns:

Buna si eu sunt tot pe profil de filologie si eu zic ca daca iti place atat de mult franceza si vrei sa fi prof de franceza eu zic sa nu te dai batut si sa te lasi invins din cauza unor examene. Eu asa zic tu faci cum vrei baftawinking.