| radux3 a întrebat:

SAL. Am 21 de ani si doresc sa ma inscriu intr-un partid politic. As vrea sa stiu care sunt avantajele si care sunt dezavantajele pentru un membru de partid. Am inteles ca lunar se incaseaza o cotizatie de catre partid de la membrii. Despre ce suma(lunar) este vorba? V-as fii recunoscator daca mi-ati da cat mai multe informatii despre acest subiect. Ms

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @radux3!
Te felicit dacă ai atâta tărie să te înscrii și să activezi într-un partid politic în zilele noastre.
Cotizațiile lunare sunt modice dacă ești un simplu membru (în 2009 erau 5 lei la PDL și 1 leu la PSD), dar ele cresc progresiv dacă aspiri la o anumită funcție, pot depăși 250- 300 lei lunar.
Cât despre ceea ce împlică a fi membru de partid, citește un pic aici, este și părerea mea din nefericire http://voxpublica.realitatea.net/......25084.html
Mari succese și gânduri limpezi să ai!

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Cand am fost inscrisa la PNTCD in perioada 1996-2000 plateam cotizatia de 100.000 lei vechi, beneficii sa zic asa, aveam excursii gratuite prin tara, desi m-am retras eram non-politica, doar de dragul ca profesoara noastra era membru si pe aproape toti elevii ne-a inscris...