| yonutu555 a întrebat:

As vrea sa ma pregatesc pentru Academia de politie, am 25 de ani insa am descoperit ca nu mai stiu mai nimic despre gramatica aia de generala atat la romana, mai ales la engleza, as dori niste sfaturi cum ma pot pregati pentru toate probele si cea sportiva si cand incep admiterile.

2 răspunsuri:
| StefanChriss a răspuns:

Salut! Iti recomand, daca iti permiti financiar, sa apelezi la profi care se ocupa cu asta. Ei cunosc toate detaliile probelor, pe ce trebuie sa pui accentul, cum sa te ajute sa scoti maximul intr-un timp cat mai scurt. Majoritatea dintre cei care dau la academie (s numai) fac pregatire, pentru toate probele, inclusiv sportiva. De unul singur este mai greu sa te motivezi si mai ales sa ramai motivat. Bafta!

| Tehno21 a răspuns:

Cumpara o carte de gramatica romana si engleza si invata. Pentru probele sportive te antrenezi dar daca ai 50 kg nu are rost sa te bagi in politie?