| Gangsta43 a întrebat:

As vrea sa stiu daca in industria televiziuni se castiga bine? Dau fundita pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Industria televiziunii.te referi la Industria media. Intrebarea mea e daca te referi la a investi in TV sau de a lucra in tv?

In tv salariile sunt bune, si eu lucrez printre altele in tv ( am un talkshow)- daca lcurezi la un post local atunci salariile sunt mici-daca esti cel mai bun din oras si ai si o emisiune unica atunci poti castiga vreo 1500 de ron pe luna. In Bucuresti depinde de post. La unul din posturile mari salariile sunt undeva intre 500-800 de euro dar daca esti intre cei mai buni din tara si ai propriul tau show atunci poti ajunge la un 10.000 de euro pe sezon. Desigur ca sa ajungi acolo ai nevoie de 10-15 ani de cariera tv. Daca te gandesti sa investesti in TV atunci pot sa-ti spun ca e o indstrie profitabila in acest moment cu conditia sa vii cu ceva nou. Un post care sa nu aiba concurenta-cu emisiuni unice pe piata romaneasca.

| Gangsta43 explică (pentru TheAce):

Ma refeream sa lucrez in industria tv. Nu sa investesc.

2 răspunsuri:
| Gangsta43 explică:

Ma refeream sa lucrez in industria tv.