| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu despre meseria de laboranta.Eu voi face facultatea de biologie si as vrea sa aflu cam cat salar primeste o laboranta.

1 răspuns:
| caractere a răspuns:

Ca laborant nu ai un salariu extraordinar, dar va fi mai mare ca a unui operator chimist de ex. Pe masura ce vei capata experienta si odata cu trecerea anilor, poti trece pe postul de tehnician(daca nu ma insel, se fac niste cursuri in domeniu - posibil la locul de munca sau la o alta intreprindere). Sau poti ocupa un post de maistru(tot dupa niste cursuri)
Of course, aceste posturi sunt mai bine platite. Dar si ca laborant, salariul iti creste odata cu categoria.