| g3Ko a întrebat:

Asigurarea de la Generali asigurari ( asigurare mixta cu acumulare de capital ) este valabila si in afara romaniei? spre exemplu italia?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Dupa cate stiu eu, da. Dar mai bine ti-ai intreba agentul de asigurari care ti-a facut polita.

2 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Depinde in ce tara pleci, in unele e valabila, in altele nu.

| adi11se a răspuns:

Precum a spus si Elianna, cel mai bine e sa il suni pe agentul tau, e datoria lui sa pastreze legatura cu tine si sa lamureasca orice probleme ai avea in legatura cu polita.
Inainte de aceasta insa poti sa arunci si o privire pe conditiile de asigurare si vezi care este acoperirea teritoriala a acesteia.