| bestfully a întrebat:

Asistent de farmacie sau asistent medical? Care mediu-dintre farmacie si spital vi se pare mai ok, mai putin stresant? Care sunt avantajele si dezavantajele unui asistent de farmacie pe langa un asistent medical? Cunoasteti persoane care sunt asistenti de farmcie si care sunt multumiti de meseria lor?

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Un asistent de farmacie are un job mai putin stresant, mai curat, mai linistit, dar nu castiga f. mult, caci e la cheremul patronului. Un asistent medical lucreaza mai mult, e mai stresat, face si garzi, dar are si libere, iar garzile se platesc si deci castiga mai bine. Totusi, acum dupa ce guvernul a taiat cu 25% salariul bugetarilor, nu mai stiu care din cei doi are salar mai mare. Inainte de criza, cu siguranta asistentii medicali aveau mai multe avantaje decat cei de farmacie: banul era ban, liberele libere si pe langa asta mai pica si cate ceva de la pacienti, mai picau si niscaiva medicamente si, una peste alta o duceau mai bine.

| mmeee79 a răspuns:

Asistent de farmacie. Daca iti place sangele, si sa faci perfuzii sau sa bagi injectiile in oameni.atunci poti sa mergi acolo.Si eu vreau sa ma fac, dar farmacista... daca ma ajuta Dumnezeuhappy
Am o vecina asistent-farmacie si castiga bine. e f multumita de meseria asta.de aceea as vrea si eu sa merg tot asa.
Nu e stresant, chiar numa sa vinzi produse si sa dai pe retete. ce-i asa complicat?
In schimb, la asistent-medical e mai complicat.adica, sa vezi atata sange.eu una nu as putea.
Deci, raman la asistent-farmacie.

Te'am pupat.

| NickiMinaj a răspuns:

In afara de ce s-a expus ar mai fi faptul ca un asistent medical in afara ar castiga chiar bine bine, si chiar si in Romanica o pune de inca un salariu din "atentii".
Cheers big grin

| onutza98 a răspuns:

Asistent de farmacie deoarece stresul e mai mik e mult mai igienic locul si e este zarva marewinking succes funda plsplspls?