| LaraClarice a întrebat:

Bun seara!
As vrea sa mă înscriu la postliceala sanitara Fundeni.
Ești cineva pe aici care învața / a învățat acolo?
Cum vi se pare? Cum sunt profesorii?
A fost greu examenul de admitere pentru buget?

16 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Cum sunt profesorii? Cum trebuie să fie, și mai stricți, și mai indulgenți.
Examen greu? Ar trebui, corect ar fi să treacă/intre doar cei care au învățat.
Mergi și vei vedea. Succes!

| sierra1 a răspuns (pentru ancaval):

"ancaval : Și? Ce-i cu observația asta de câcat?"

| LaraClarice explică (pentru ancaval):

Știi că mi-ai oferit un răspuns bun de nimic, nu-i așa?!

| LaraClarice explică (pentru sierra1):

Cred că a răspuns doar că sa se bage in seamă

| sierra1 a răspuns (pentru LaraClarice):

Evident! e tipic pentru inculți!

| ancaval a răspuns (pentru LaraClarice):

"Bun de nimic" după părerea ta, care NU contează pentru mine.
Ce întrebare..."cum sunt profesorii" Exact cum trebuie să fie, ce nu ai înțeles? Mergi și vezi. Dacă e greu de înțeles, mai bine nu te mai înscrie la școală, că o faci degeaba.
Mergi la muncă și faci bani.

| ancaval a răspuns (pentru sierra1):

Măcar ști ce înseamnă "incult". Sau, de ciudă că nu ți-am mai răspuns, jignești?
Vezi că trăim vremurile în care răspunzi pentru ce faci/spui.

| LaraClarice explică (pentru ancaval):

Știi, cu doi,, i". Întrebarea e destul de clară, poate nu ai înțeles-o, de aceea mi-ai răspuns în acel mod.
Te înțeleg, nu toți de aici aveți suficientă materie cenușie încât să înțelegeți o întrebare simplă.

| LaraClarice explică (pentru sierra1):

Cred că e atât de frustrat de insuccesul lui, încât și-a făcut cont pe TPU să își poată descarcă starea de incompetență.

| sierra1 a răspuns (pentru ancaval):

"Vezi că trăim vremurile în care răspunzi pentru ce faci/spui." - uuuu, dă-ne in judecată geniule, vai scuze, iar te-am jignit!

" ancaval : Măcar ști ce înseamnă "incult"" -

ȘTI?! - mai pune mânuța pe o carte că se pare că ți-e străină, știi aia cu file de se răsfoiește

| ancaval a răspuns (pentru LaraClarice):

Un i, sau doi, NU despre asta e vorba! Gramatica se învață, cu inteligența te naști.

Îți place să te contrazici pe net? Cu atitudinea asta vrei să te faci asistentă medicală? Păi n-ai cum să mergi cu atitudinea asta la pacient! Îți face reclamații, te dă și afară și poate ai noroc să iei și un picior în c*r!

Vorbeai într-un comentariu despre "insucces", "stare de incompetență". Câți anișori ai? Ce ai realizat tu pe planeta asta? Câtă experiență de viață ai? Ești plină de succes? Ooo, Doamne! Ai grijă să NU cazi, că faci buba.

| ancaval a răspuns (pentru sierra1):

Când omul NU se poate apăra, ce face? Atacă prin jigniri aiurea/observații de câcat, care NU au nici o legătură cu tema.

Să mă i-au și eu de gramatica ta, inteligentule? laughing

| LaraClarice explică (pentru ancaval):

E clar. Pe mine m-ai convins. O să te țin la curent în ce privește școala medicală.
Să crapi de-a binelea!

| ancaval a răspuns (pentru LaraClarice):

"să crapi", așa vorbește domnișoara asistentă? Nu am de ce să crap, eu am meserie dinainte ca tu să auzi de amg + și ceva experiență de viață.
După terminarea celor 3 ani de școală, veți spune jurământul lui Hipocrate. Caută-l pe net, să vezi ce transmite.
Trebuie să te lupți pentru SĂNĂTATE și NU pentru crepat! Atenție!
Și da, ține-mă la curent. Poate te ajut cu un sfat că e grea școala, trebuie multă practică, dacă vrei să știi ceva la perfecție, pentru că se cere perfecție, nu e loc de greșeală în meseria asta.
Câți ani ai? Tocmai ai terminat liceul?

| sierra1 a răspuns (pentru ancaval):

" ancaval a răspuns:...Să mă i-au și eu de gramatica ta"

(se scrie IAU!) și nu e grav când cineva dă dovezi dese de analfabetism, e grav când nici nu-și dă seama de asta.

Hai pa că ești cu totul și cu toate pe lângă

| ancaval a răspuns (pentru sierra1):

Ce legătură are scrisul cu întrebarea? Se pare că tu ești pe lângă și nu știi despre ce se vorbește. Nu e grav că nu știi, e grav că insiști!