| Anonimus247nmn13 a întrebat:

Buna happy am 14 anii si sunt de la tara muncesc enorm de mult si seara stau pe calculator cam pana la 12 iar dupa aceea in fiecare dimineata de la 7 muncesc incontinu cu toate ca ma simt obosit de pica cerul pe mine ma fortez si mucesc cat cei cu 3-4 anii mai marii ca mine! laughing sunt foarte obosit beau si ceva capucino destul de des si simt ca nu mai pot si totusii ma fortez sa fac mai mult de cat imi sta in puterelaughing recunosc sunt destul de slab dar format si mananc cat tatal meu poate chhiar mai mult totii se mira unde bag atata mancare laughing astept parerile voastre si niste sfaturii ca sa nu ma mai simt asa de obosit fiindca la calculator nu pot sa renunt si ttreaba excesiva e de neocolit. ceva ceaiurii vitamine exercitiihappy si nu pot dormii ziua nici daca ma bati nu pot!

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca sa muncesti mai puti si un ceas doua de calculator pe zi este de ajuns. Atentie! Iti poti distruge sanatatea.

| Anonimus247nmn13 explică (pentru Salontanul):

Iarna asta stateam si cate 10 ore pe zi la calculator jucam Mount Blade laughing

| mihai69 a răspuns:

Lasă-l în aia mă-si de calculator! O oră pe zi e destul la ce program ai.
După ce ajungi la balamuc, cu sistemul nervos pe bigudiuri, crezi că o să-l mai poți folosi? Sau viața ta peste vreo 6-7 ani, cum o vezi? Însurat cu redtube?

| mihai69 a răspuns (pentru mihai69):

Scuze pentru „mă-si i" (de mai sus) scris cu un singur „I" - e de la corecția automată a T(âm)P(it)U.

| K0sti a răspuns:

Apreciem ca muncesti, da vezi ce faci cu gramatica aia! In contextul dat, "anii", "marii", "totusii", "dormii", etc...se scriu cu un sigur "i"!

| unprietenaproape a răspuns:

Ia o pauza, mai distreaza te si tu. fa ce-ti place. esti un copil. pe primul loc ar trebui sa fie invatatul, asta ca sa nu muncesti toata viata ta, iar dupa iti poti ajuta parintii

| IFlorin97 a răspuns:

Cafeaua in exces afecteaza sistemul nervos.

Răspuns utilizator avertizat
| franko21 a răspuns:

Un singur meniu. o viata normala. cu tot ce are ea nevoie: somn, hrana si munca cu masura