| xDeeaLoveeYou123 a întrebat:

Am 16 ani, sunt din Bucuresti, sect.6 si as dori sa ma angajez. Ma poate ajuta cineva? Vreau un site. ceva ..nu stiu.dar chiar am nevoie de bani.(stiu ca nu e buna categoria dar e cea mai accesata)

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

La 16 ani poti fi angajat legal, oficial, dar cu program redus de munca, nu 8 ore. Daca intrebi prin mall-uri la McDonald's, KFC sau alte locuri de genul asta sigur gasesti, la astia se fac angajari aproape in permanenta si angajeaza incapand cu 16 ani. Pregateste-ti un CV cat de cat, sa aiba macar o urma concreta ca ai fost la ei, cu numele si numar de telefon sa te poata suna daca vor si mergi acolo direct, intrebi si lasi CV-ul sa te poata suna vreun manager daca au nevoie.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe www.ejobs.ro www.bestjobs.ro
Succes!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Ar fi frumosa imparti pliante sau sa ajuti oamenii batrani poate te ajuta si ei cu banii.

| ywar a răspuns:

Te sfatuiesc sa casti ochii cat cepele! la 16 ani potrivit legislatiei in vigoare esti "grup sensibil la riscuri" iar Inspectoratul Teriorial de Munca e pus pe dat amenzi celor ce incadreaza in munca minori! Ai grija! Ai mare grija unde te duci! Sa ai multa sansa!

| mixxjim a răspuns:

Ai gasit ceva?

| AutumnDay a răspuns:

Buna!
La varsta ta, Avon, Oriflame, Lady's ar fi cam singurele solutii. Daca stii cum, castigi ceva banisori din asa ceva si premii surpriza.
Pa, pa!

| Alexu9696 a răspuns:

Http://www.anuntul.ro/

Rubrica: Locuri de munca

| Andu_Eu_1993 a răspuns:

Cauta pe facebook: Promotii Bucuresti. Te poti angaja ca promoter. Pt detalii pvt.