| Catelusdragut123 a întrebat:

Bună! Am aproape 13 ani si deja vreau sa ma gândesc ce meserie vreau sa am în viitor. Când eram mica voiam sa devin militar(sa îmi apar tara), dar acum as vrea sa devin politista(sa îmi apar cetatenii), dar mulți îmi zic ca nu o sa reusesc(tin sa menționez ca am probleme cu inima, dar nu asa de grave). Imi poate recomanda cineva un liceu bun(după ce îl termin sa devin militar sau politista) si ce sa aleg între militar sau politista? Nu contează cum se comporta profesorii sau cât va fi salariul. Vreau doar sa am o meserie care imi place. Va rog fără jigniri! Mulțumesc, o zi buna!

Răspuns Câştigător
| 1234568807 a răspuns:

Nu conteaza liceul, poti intra in armata sau in politie de la orice liceu

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Pai orice liceu merge. Fa unul teoretic, civil și după vezi tu dacă dai la Academia Militară sau la Academia de Politie. Succes!