| Anonim2htqbf a întrebat:

Buna, am fost la un interviu! Mi s-a spus sa merg maine la proba, sa vad daca imi place si daca ma descurc! Insa fraza asta ma pune pe ganduri ca nu ma va angaja. Niste sfaturi, pareri m-ar ajuta!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

Faptul ca te-a primit la probe e un pas inainte.
La interviu te si poate trimite acasa ("Va vom contacta noi..."), ceea ce nu reprezinta nicio certitudine. Sfatul meu e sa vezi despre ce este vorba si, daca te descurci si iti place, sa dai o sansa locului de munca primit. happy
Proba nu inseamna automat ca vei fi angajat/a, dar poti dovedi ceea ce stii si e o etapa in pregatirea ta profesionala.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca nu esti bazat pe tine. Mergi cu fruntea sus. Ce-o fi o fi.

| GdX a răspuns:

Nu trebuie sa te puna pe ganduri. Ai trecut la proba urmatoare a interviului. Da-ti toata silinta maine. Bafta.

| Frank51 a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese atat de mult si sa ai emotii. Emotii sa ai la un interviu la google sau nasa. Locuri de munca se gasesc.

Depinde foarte mult de locul de munca, daca esti calificat in acel domeniu si nu in ultimul rand de abilitatile tale de adaptare.

| teo530 a răspuns:

Linişteşte-te. Dacă eşti bun pe profesia ta eşti deja angajat. Ai făcut impresie bună la interviu, acum rămâne doar să le arăţi că şti ce faci şi să vezi dacă îţi place locul de muncă, colegii.

| gheorghe699 a răspuns:

Stai calm(a)este etapa urmatoare interviului sau premergatoare angajarii, nu iti face probleme, ai fost ales, este normal sa iti arate unde o sa lucrezi, daca poti sa te descurci.
Succes!

| Anonim2htqbf explică:

Va multumesc! Maine voi.merge increzatoare in mine si in abilitatile mele