| Dumitritsa a întrebat:

Buna) am nevoie de niste informatii )

deci eu as vrea sa dau la un colegiu de arta la actorie, din bucuresti, dar am inteles ca ar trebuie de dat un examen ca sa poti intra.cine stie ce fel de examen? de actorie, sau vor fi despre mai multe obiecte, cum ar fi matematica, romana?

si cam ce medie ar trebui sa am ca sa pot intra?)

va rog spuneti-mi tot ce stiti ))

dau funda pentru cele mai multe si folositoare informatii )))) :* :*

8 răspunsuri:
| αnny a răspuns:

Depinde de colegiu.

Răspuns utilizator avertizat
| zehir a răspuns:

Pai proba la actorie consta in : proba de dictie, proba de intonatie, improvizatie, este si o proba de cantat care este obtionala in caz ca nu ai voce ( fara nici o aluzie )

Răspuns utilizator avertizat
| zehir a răspuns (pentru Dumitritsa):

Ca si medie nu stiu sad stiu de probe ca am un prieten acolo in ultimul an si am mai vorbit cu el

Răspuns utilizator avertizat
| zehir a răspuns (pentru Dumitritsa):

Nu prea intra pe mess, si nu are facebook, nu este genul care sa stea la pc happy

| Ciocan_Emanuel_1995 a răspuns:

Si eu tot la actorie in Bucuresti vreau sa dau big grin dar deocamdata trebuie sa fac liceulhee hee.dar nu matematica nu vei avea in nici un caz...cred ca v-a fii un examen de actorie sa vada cat teatru poti jucahee heedar s-ar putea sa fie si un examen scris, poate la romana si cel putin 1 limba straina.