| Dumitritsa a întrebat:

Buna) am nevoie de niste informatii )
deci eu as vrea sa dau la un colegiu de arta la actorie, din bucuresti, dar am inteles ca ar trebuie de dat un examen ca sa poti intra.cine stie ce fel de examen? de actorie, sau vor fi despre mai multe obiecte, cum ar fi matematica, romana?
va rog spuneti-mi tot ce stiti ))
dau funda pentru cele mai multe si folositoare informatii )))

3 răspunsuri:
| qawsed a răspuns:

Pai... la mine e asa: sa inveti 5 cantece si 5 poezii, vei canta si vei recita cate unu dar nu stiu dac la alegere sau nu, sa stii sa citesti in text la prima vedere, si sa porti o discutie libera cu o persoana din comisie. succeswinking

Răspuns utilizator avertizat
| qawsed a răspuns:

Cred ca s-a intrat si cu 6, ca media dupa admitere conteaza 50 % dar, la noi au fost 1-2 pe loc si multi se duceau noar sa aiba loc asigurat undeva.