| Shinobi a întrebat:

Am nevoie de niste pareri/sugestii in legatura cu cariera de maistru militar. Ce ma intereseaza sa stiu mai exact:
1. Femeile sunt prost-vazute in armata sau au un avantaj in acest sens?
2. Exista vreo sansa sa fiu trimisa sa lucrez in strainatate (de ex. la o baza militara dintr-un port al unei tari membra NATO)?
3. Ce activitati nu as mai putea face, din cauza faptului ca fac parte din Armata Romana? ( de ex. a face parte dintr-un partid)

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Femeile nu sunt prost vazute in armata pentru ca sunt putine locuri dedicate lor si ca subofiter (adica la ce vrei sa mergi tu) e ok. Adica stiu multe cazuri in diferite unitati militare in care femeile sunt oarecum protejate de comandanti dar sunt si comandanti care nu fac diferenta si le trateaza ca pe barbati.
De trimis in strainatate nu te trimite nimeni obligatoriu decat foarte rar si pe o perioada limitata iar daca esti trimisa vei merge in Afganistan adica unde e razboi in niciun caz nu vei merge sa lucrezi pentru altii pentru ca aceia au oamenii lor.
Activitati ce nu vei putea face... Pai nu poti parasii tara fara permisiune, nu poti parasii judetul fara permisiune (garnizoana normal care depinde pana unde e curpinsa), nu ai voie sa fi implicata in accidente, batai etc iar dupa ce termini scoala respectiva va trebui sa inchei un contract cu ei pe cativa ani( nu stiu cat e la subofiteri cred ca 4) timp in care nu ai voie sa renunti la locul de munca respectiv iar daca faci asta vei suporta chelutilile de scolarizare si vei inapoia toti banii care ti-au fost dati

| Shinobi explică (pentru Dana211):

Multumesc pentru raspuns happy

| Dana211 a răspuns (pentru Shinobi):

Cu placere happy

3 răspunsuri:
| 2Bad2Real a răspuns:

Si un salariu de la cat pleaca?