| IoanaAnghel24 a întrebat:

Buna! Am o intrebare, daca e cineva de aici la facultatea de regie, poate sa imi spuna cum i se pare? Daca te invata lucrurile necesare, etc. Si pentru a fi producator si scenarist, este de ajuns facultatea de regie?

1 răspuns:
| GabehAle a răspuns:

Salut. Nu am facut regie, insa am un prieten apropiat care a terminat acum cativa ani acel profil in Cluj. Pe scurt, din ce am inteles eu, te invata lucruri utile pentru domeniu, insa nu te pregateste 100% pentru "viata reala".
In general, nu este suficient sa faci doar facultatea pentru a intra in campul muncii pe postul dorit. Ai nevoie si de activitate extrascolara (schimburi de experiente, proiecte, concursuri, etc.) Asta e valabil pentru aproape orice facultate.