| Roman32 a întrebat:

Bună,am o întrebare
Eu vreau să mă duc la facultatea de economie și administrarea a afacerilor dar în liceu nu am făcut matematică deoarece am terminat la un liceu profesional
Am vreo șansă să fac față la această facultate?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Ai o șansă oriunde vrei tu și orice vrei să faci. Având în vedere că nu ai făcut matematică în liceu, îți va fi foarte greu, dar nu imposibil. Contează cât de mult îți dorești asta și ce anume te motivează. Dacă vrei să faci facultatea de economie strict cu gândul că la final îți poți alege o meserie bănoasă, n-ai prea multe șanse, fiindcă motivația e greșită și vei renunța repede.
Dacă vrei să faci asta fiindcă îți place domeniul, îți va fi mai ușor să surmontezi dificultățile. Singura modalitate de a trece prin viață fără să muncești e să faci ce-ți place.
Succes!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta numai tu poti sti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| ReddY25 a răspuns:

În nici un caz

Răspuns utilizator avertizat