| justmehere2020 a întrebat:

Am o întrebare. Pot face facultatea de psihologie sau o facultate in general,mai târziu după terminarea liceului? De exemplu, vreau sa termin liceul, sa stau 3 ani, după care sa merg la facultate. Se poate? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| FreedomAli a răspuns:

Bună.
Sigur! După terminarea liceului poţi sta şi 10 ani, nu există o regulă. Există persoane care s-au apucat de facultate la 50 de ani. Doar că cu cât trece mai mult timp şansele ca o persoană să se întoarcă în băncile unei şcoli sunt cam slabe, intervin tot timpul alte lucruri şi cei mai mulţi renunţă la idee. totuşi 3 ani nu e o perioadă atât de îndelungată. happy

| justmehere2020 explică (pentru FreedomAli):

Mulțumesc mult! Sunt o femeie transgender și as dori evident sa îmi termin tranzitia,sa îmi fac operațiile,tratamentul hormonal si așa mai departe,obținând un job cu liceul făcut, profilul filologie, familia mea deținând o firma foarte mare unde as putea ocupa un loc, fără a face nimic, cu un venit de 10.000 lei. Facultatea fiind ceva ce o sa fac 100%, sper. Iubesc psihologia iar capacitățile mele privitor la știința aceasta sunt woww. Sper sa fie ok, ai funda și chiar apreciez răspunsul?❤️

| FreedomAli a răspuns (pentru justmehere2020):

Mă bucur să aud asta. Mulțumesc şi îţi doresc o tranziţie fără complicaţii♡.