| Hopeise a întrebat:

Am picat la un liceu care nu îmi place de loc și vreau să mă transfer. Dacă mă transfer la alt liceu din semestrul al 2-lea în clasa a 9-a mai trebuie să dau diferențele alea pentru a putea intra pe profilul dorit? Eu știu că din a 10-a trebuie date diferențele. Vă rog să îmi răspundeți + dau fundă!

Răspuns Câştigător
| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Eu am patit la fel, am intrat la un liceu uman pe filo si m-am transferat din clasa a 9a sem 2 (nu la toate liceele se pot face transferuri intre semestre, o cunostinta vroia sa vina la liceul de la care voiam sa ma transfer si nu a reusit decat la inceput de an), la un liceu economic pe profil economic. Am dat diferente la 4 module (materii care se incheie la finalul anului) specifice profilului. Deci fie ca te transferi intre semestre, fie ca la inceput de an, dai diferente daca e vorba de profile diferite. Eu am fost la filologie si am mers la economic, deci aveam nevoie de diferente. Dar nu iti fa griji, nu e greu in general...

1 răspuns:
| Petre_Robert_Cristian_1994 a răspuns:

Păi eu asa stiu ca nu te mai poti transfera la un alt profil doar daca iti muţi domiciliul.