| lexysweet a întrebat:

am si eu o intrebare in legatura cu ce facultate as putea urma pe viitor.Desi sa incepem:Sunt in clasa a XI-a, filologie, intensiv franceza la un liceu destul de bun(al doilea ca renume din oras)...as dori sa urmez o facultate la Iasi sau la Bucuresti(nu sunt din aceste judete). insa nu stiu ce profil as putea urma.
M-am gandit la facultatea de geografie insa nu stiu ce beneficii pot avea in urma acesteia, adica ce cariera as putea urma...imi puteti sugera si alte facultati? Ast un raspuns cat mai curand.
Multumesc anticipat.happy

Răspuns Câştigător
| Fiuryan a răspuns:

Facultatea de drept, litere, limbi straine - Astea sunt mana-n mana cu filologia... insa desigur poti urma o facultate chiar si cu profil real, dar pentru asta ai nevoie de ore suplimentare. Totul depinde de tine, si de ce vrei tu sa faci in viata. Sugestia mea, e sa pui mana pe carte, sa inveti o limba straina si sa te duci frumos sa iti continui studiile in alta tara. (facultatea)

1 răspuns:
| alexsao a răspuns:

Scuze ca sunt off toopic dar ai spus ca esti la un cu liceu intensiv franceza ma gandeam ca poate ai putea sa ma ajuti si pe minesad, chiar am nevoie, ce zici?big grin