| elcosmin a întrebat:

Ce facultate pot urma daca sunt la filologie bilingv (intensiv franceza)?

Eu ma gandeam la topometrie dar nu vreau la Bucuresti, si din pacate in orasul in care vreau eu sa merg nu gasesc acest profil, sau nu stiu exact in ce facultate se incadreaza. Vreau sa stiu parerea voastra

2 răspunsuri:
| emilia9382828 a răspuns:

Eu consider ca nu contează ce profil ai, pentru ca la cele mai multe facultăți contează admiterea si bacul (in proporții mici) nu te întreabă nimeni daca ai făcut filologie sau mate info, daca ai luat admiterea e perfect.
Spre exemplu daca tu faci filo si vrei nu știu la medicina daca te pregătești din timp, pregătești diferențele, nu te opărește nimeni să fii admis.

| elcosmin explică (pentru emilia9382828):

Multumesc mult am pus intrebarea asta acum 2 ani