| ciytxtdduchvyiy999 a întrebat:

Bună! Anul acesta as vrea sa dau admiterea la Facultatea de biologie din Iași, specializarea biochimie, însă nu prea știu ce materie se face acolo și dacă pot face un master după terminarea facultății. Dacă ar fi posibil, mi-ar plăcea sa fac un master specializat în embriologie doar ca nu știu dacă voi găsi sa lucrez într-un laborator. Va rog, dacă este cineva student la facultatea asta sau a terminat-o cineva sa îmi dea câteva sfaturi. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate face master, vei găsi să lucrezi în laboator. Doar că embriologia este o specialitate medicală.

| ciytxtdduchvyiy999 explică (pentru sadrian46):

Am înțeles, eu din câte am citit pe internet, cu masterul specializat în embriologie, pot lucra în laborator cu celule pentru fertilizarea in vitro, însa nu știu dacă sunt laboratoare care sa accepte studenți fără experienta. Mulțumesc frumos pentru răspuns!

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Și eu care credeam ca facultățile au site-uri unde publica planuri de învățământ tocmai din aceste motive...

| ciytxtdduchvyiy999 explică (pentru Catrice):

Am intrat pe site ul facultății însă voiam sa știu dacă merita sa fac facultatea asta, dacă voi avea un job pe viitor în domeniul asta. As fi vrut sa aflu părerea unui student la aceasta facultate, sau a unui biolog

| Catrice a răspuns (pentru ciytxtdduchvyiy999):

Joburi găsești, nu 100 pe luna și nu pentru oricine.v

| NunuNini a răspuns:

Daca nu stii ce se face acolo, de ce vrei sa urmezi acea facultate?
Mai bine afla unde se face ceea ce vrei tu sa urmezi. Cum spune @sadrian46, probabil faci medicina dupa care te specializezi in ceva legat de fertilizare.

| ciytxtdduchvyiy999 explică (pentru NunuNini):

Am înțeles, mulțumesc!