| justGirl19 a întrebat:

Am trecut clasa a 12. a și vreau ca la anul sa incerc la facultatea de psihologie ( Brașov). Dacă este cineva student sau cunoaște în ce constă admiterea, va rog să mă ajutați. Sau daca aveți sfaturi in privința facultății.
Mulțumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concurs pe baza de dosar (adica 100% nota la bac).
La medii egale se face departajare intre nota la limba romana, media anilor de liceu sau o nota obtinuta la bac (la alegere dintre cele doua optionale)
Sunt doua departamente la care exista si proba eliminatorie de abilitati de comunicare (admis/respins).
Nu e greu sa intri, dar nu e o facultate usoara. Daca esti cu adevarat pasionata, go for it! Dar multi au un soc cand ajung acolo si isi dau seama ca au de invatat nspe mii de paradigme, statistica etc si nu e ca in filme laughing
asa ca bafta!