| Cristina34512 a întrebat:

Buna, as avea nevoie de niște răspunsuri legate de jobul de curierat Glovo și Tazz, daca mă puteți ajuta cu niste informații utile mi-ar fi de mare ajutor.

1. Am aplicat pentru curierat la Glovo pe site ul lor și mi s-a spus că sunt pe lista de așteptare și aș dori să știu dacă voi ați avut această experiență și cât a durat in mare așteptarea pentru a fi sunat sau contactat.

2. Cum lucrează Glovo și care care sunt castigurile reale pentru curierat pe bicicleta in București.

3. Care sunt procentele și tot ce dai afara din banii pe care ii câștigi și cât rămâne pentru tine.

Iar pentru Tazz sunt valabile aceleași întrebări.

Am aplicat și la tazz de 3 zile și mi s-a spus că voi fi contactata de un coleg tazz dar nu am primit nimic până acum.

As dori răspunsuri reale din experientele voastre cu acest tip de job, chiar și din alte firme de curierat că și tazz/glovo.

M ar ajuta foarte mult experientele voastre și aș aprecia ajutorul vostru. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| nyoentox2002 a răspuns:

Nu merita sa te angajezi la mizeriile astea, iti da multi km și bani pl

| Gabyhk a răspuns:

Mi am făcut cont doar ca să îți răspund. Se fac bani, la început e mai greu ca oriunde. Îți recomand să contactezi o flotă și să îți faci pfa, plătești taxe și comision mult mai mic, programul ți l faci cum vrei tu, e mult mai ok, decât ai lucra direct cu ei cu contract de muncă și cu programul lor.

| Cristina34512 explică (pentru Gabyhk):

Îmi poți explica mai mult ce înseamnă asta? te rog. Nu înțeleg foarte bine ce înseamnă.