| s511 a întrebat:

As dori sa aflu niste detalii in legatura cu medicina de familie. Unde fac rezidentiatul, in ce consta si daca dupa ce il termin mai dau examen. De asemenea as mai dori sa stiu un medic de familie incepator ce salariu are, unde isi gaseste pacientii si daca se angajeaza undeva sau isi deschide singur cabinet.Multumesc frumos!

1 răspuns:
| Nirvanaaa a răspuns:

Rezidentiatul se face unde este repartizat, in functie de punctaj, asta daca nu esti cerut de un medic.Dai un examen final dupa ce il termin. Poti sa te angajezi la stat sau iti poti deschide cabinet particular.