| kkkk a întrebat:

Funda ..As dori sa aflu niste detalii in legatura cu medicina de familie. Unde fac rezidentiatul, in ce consta si daca dupa ce il termin mai dau examen. De asemenea as mai dori sa stiu un medic de familie incepator ce salariu are, unde isi gaseste pacientii si daca se angajeaza undeva sau isi deschide singur cabinet.multumesc frumos!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rezidentiatul il faci la un cabinet de medicina de familie, si normal ca dupa rezidentiat dai examenul de specialitate.

in legatura cu salariul, nu vei avea un salariu fix, fie iti deschizi cabinet, fie te angajaezi la un cabinet mai mare care are destui pacienti deja. salariul va fi in functie d pacienti sau de cel care te angajeaza

| kkkk explică:

happy