| joda14 a întrebat:

As vrea sa (ajung) urmez o meserie in programare in jocuri sau programe de calculatoare IT. Ce facultate ar trebui sa urmez ( din Bucuresti). Facultatea de mate-info la CTI? uitati situl http://fmi.unibuc.ro/ro/.

1 răspuns:
| TempusVernum a răspuns:

CTI are 4 ani si e putin mai grea(mate-info are doar 3), faci si hardware. Dar e drept ca daca vrei poti sa inveti si mai multe. Desi CTI-ul e mai bun la Automatica din cadrul Politehnicii. Insa nicio facultate nu te va invata sa programezi jocuri.