| TeenTitans2002 a întrebat:

As vrea sa dau la academia de politie ( facultatea de politie) dar, nu stiu exact fiecare ramura si ce reprezinta fiecare ramura. Ma intereseaza in mod special criminalistica si as vrea sa stiu cam ce inseamna, ce trebuie sa faci ca, criminalist ( cam stiu in general dar, vreau sa stiu sigur
).

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Http://www.academiadepolitie.ro/......i_2018.pdf

Nu exista criminalistica in cadrul facultatii de politie, lasa basmele. Criminalistica se face la master

| TeenTitans2002 explică (pentru Yurisa):

Mda...nu ma ajuta cu nimic.

| Yurisa a răspuns (pentru TeenTitans2002):

Criminalistica exista ca master in cadrul facultatii de Drept, daca nu iti convine poti sa te reorientezi, nu iti ia mult sa te documentezi