| MariaEcaterina99Y a întrebat:

As vrea sa dau la Universitatea de Medicina din Republica Moldova ca student internațional din motive personale. Am însă câteva intrebari:
1. Câte locuri sunt pentru studenții internaționali?
2. Media de admitere din 2020 sau din 2019 care a fost?
3. Care este procedeul de intrare? Din câte am inteles, se face pe baza de dosar. Biologie, chimie, însă dedesubt scria ca trebuie luat dupa materiile de la bacalaureat. Eu la bac am dat matematica, biologie și romana. Nu am dat la fizica și chimie. Sper ca ma puteți lămuri.
Mulțumesc.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Eu la bac am dat matematica, biologie și romana."

adică ai dat bac-ul in România și vrei să te inscrii la școală in Molova (țara)?

| MariaEcaterina99Y explică (pentru sierra1):

Da. Exact. Am câteva probleme personale care nu cred ca trebuie expuse aici. Știți raspunsul la intrebare?

| sierra1 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Cred că NIMENI de aci nu știe dar toți vor căuta pe net. Sfat: dacă chiar asta vrei, sună la tel și vorbești TU personal cu cineva de la facultatea aleasă. Astea sunt informații la PRIMA mănă

noroc!

| zilog a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Amuia tu amu șeste socoteli sunt lcuriri care turmuzesc greu de cap șe vrei tu fătucă că dacă nouă nu ne trebuiește semenea de știut lucrurile ștestea nu e drept să gavaresc eu aișișa. Tu trebuit numai de cât de adresat la șea facutate
nu te mai enerva ășie
mă tem cu tu trebuie de adresat la OFIȘUL DE STAT pentru că ei au toate informațiile.
și tot normal nu retrăi

| MariaEcaterina99Y explică (pentru zilog):

Nu m-am enervat. Dar întrebarea e pusă pentru cei care stiu raspunsul. Nu înțeleg de ce ați inteles altceva. O zi frumoasa in continuare!

| zilog a răspuns:

Ha ha ha ha si cine ti-o ia in considerație nici măcar nu este egala cu o scoala de surori de cruce rosie care se folosesc pe front in caz de razboaie sa stearga la mersi-dos pacientii
asa ca nimeni niciodata nu o sa iti echivaleze diploma aia in nimic
nici macar intr-un sul de "HÂRTIE DE VIȘEU"

Pune mâna fă un efort găseșteți un gagic sponsor din România PENTRU CĂ ROMÂNII SUNT BUNI DOAR PENTRU ACTE

iti spun eu Românii nu sunt buni doar pentru acte ci sunt buni si sa sponsorizeze moldovence
eu am dat la om modoveanca 700 euro / luna timp de 5 ani asa cadou sa aiba si ea bani

plus ca ii intretineam familia arestata la domiciliu pentru ca facuse trafic cu tigari la Galati.

Ce ziceam incercă să faci facutatea in România că Românii sunt prosti se uită după fundul moldovencelor si ii duci tu de nas ca doar de AI BANCA INTRE PICIOARE

SUCCESURI
https://www.youtube.com/watch?v=up9wB-49CZY

| MariaEcaterina99Y explică (pentru zilog):

Provin dintr-o familie destul de buna. Nu am nevoie de banii nimănui. Trăim in secolul 21, iar eu ma voi întreține singura. N-am nevoie de niciun bărbat care sa ma întrețină. Eu v-am întrebat ceva, dacă nu Știați răspunsurile, va puteați abține foarte bine. O zi frumoasa!