| oPersoana123987 a întrebat:

Buna, as vrea sa ma apuc de balet, am 18 ani, stiu ca este tarziu dar acum mi-am descoperit pasiunea pentru muzica clasica si balet. Am facut 2 ani gimnastica cand eram mica, 3 ani dans, 1-2 ani yoga si fitness si un an judo. Sunt flexibila in sensul ca pot face sfoara, spagatul, podul super indoit (daca intelegeti ce vreau sa zic). Vreau o parere sincera daca as putea sa ma apuc de balet. Nu cred ca voi ajunge cineva profesionist dar vreau sa incerc, macar pe o scena sa ajung. Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca ai putea sa te apuci si la 50 de ani, dar nu vei ajunge niciodata la un stadiu de profesionist, doar amatorsim, fiindca esti mult prea "batrana" pentru balet.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta nu, trebuia de mică sa incepi, acum este prea tarziu.

| Brizbriz a răspuns:

Te poti apuca la orice varsta, DACA nu vrei sa ajungi pro

insa, pro, nu prea cred ca ai sanse, decat extrem de vagi, am tot vazut filme si in fiecare dintre ele FARA NICI O EXCEPTIE se impinge in fata ideea ca trebuie sa muncesti pana nu mai poti, continuu, de la o varsta foarte frageda, doar ca sa ai sanse, si nici atunci