| BiancaDenisa a întrebat:

As vrea sa ma fac designer de interior(case)dar la aceasta meserie ce facultate trebuie sa urmez? Ca sincer nu stiu exact!(Sunt din Timisoara si am 12 ani dar deja doresc sa ma indrep catre un anumit lucru pe care sa ma axez in viata)Multumesc!

3 răspunsuri:
| Dreamy a răspuns:

Buna,
Ai mai multe optiuni dar principalele sunt facultatea de arte si facultatea de arhitectura.

Nu-ti face griji, mai ai timp sa studiezi problema pana la facultate.

| Ferruccio a răspuns:

Trebuie sa faci Arhitectura ca sa devii designer de interioare. Si chiar ar cam fi cazul sa te apuci de exersat desenul, ca e grea admiterea.

| BiancaDenisa explică:

Dar designul nu tine de desenat(cel de interior) tine sa stii sa combini culorile, materialele si sa dai sfaturi(si pe un sfat iei bani cu caru)