| andreeandreea18 a întrebat:

As vrea sa stiu la ce liceu pot sa ma inscriu. locuiesc in judetul Suceava si m-ar tenta sa ma inscriu la Petru Rares, dar problema cea mai mare este ca nu stiu la ce profil.As vrea sa merg pe un profil real spre exemplu stiintele ale naturii, doar ca nu stiu daca o sa ma descurc pentru ca sunt foarte multi elevi geniali si nu vreau sa fiu printre ultimii, iar pe profil uman nu vreau sa merg pentru ca nu imi asigura nici un viitor. Ajutor! pls.

6 răspunsuri:
| wolya a răspuns:

Sunt dinpetru si nu-s toti asa geniali. stiintele naturii e ok
atentie insa la mate si fizic

| andreeandreea18 explică (pentru wolya):

Multumesc tuturor...ce este inneregulla cu mate si cu fizica?:d

| andreeandreea18 explică (pentru wolya):

Dc?

| wolya a răspuns (pentru andreeandreea18):

Ritmul e altfel, iar materia e naspa rau...cu mate o mai dai cum o mai dai, da fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la colegiul economic, sectia contabilitate, la inscriere gasesti profil economic big grin sunt in clasa a 9 a si am intrat cu medie destul de mare dar motivul pentru care am intrat a fost ca toti cei pe care i-am intrebat m-au sfatuit sa urmez acest liceu deoarece in urma liceului vei avea o cariera asigurata. te sfatuiesc sa vii si tu aici daca te descurci cu matematica big grin

| bya97 a răspuns:

Du-te la mate info / contabilitate...acum depinde cat de bun/a esti la mate oricum vei avea o cariera buna dac faci una din profilele de mai sus... fundita?:s:d