| coo02 a întrebat:

Buna,as vrea sa va intreb cateva lucruri despre materia din clasa a 9a,sunt la un profil economic si tin sa precizez ca nu prea imi place matematica, dar am optat pentru acest profil deoarece este unul de viitor, este greu? As putea face fata tinand cont ca nu prea ma descurc la materiile ce tin de stiinta exacta?

Răspuns Câştigător
| DdDiX a răspuns:

Bună. Nu ar trebuie să îţi fie aşa frică de matematică. Dacă vei învăţa câteva formule şi le vei înţelege, vei trece peste mate (acuma roagă-te să ai şi un profesor bun). În ceea ce priveşte restul materiilor... floare la ureche. Din câte ştiu eu vei da teză la mate, română şi engleză ( eu aşa am dat). Modulele sunt un fîîîîîîs....vei face practică 3 săptămâni şi vei termina şcoala pe 27 iunie (ăsta e ghinionul nostru-cei care suntem la un liceu cu profil economic). Eu ţi-am spus câteva chestii pe scurt. Dacă mai doreşti să ştii ceva, nu ezita să mă întrebi. Succes în noul an şcolar! :*

| coo02 explică (pentru DdDiX):

Multumesc mult pentru raspuns! voi tine cont de sfatul tau in ceea ce priveste matematica. :*

| DdDiX a răspuns (pentru coo02):

Nu ai pentru ce. Succes în noua treaptă de învăţământ! happy