| Lalala_1767 a întrebat:

As vrea sa va intreb ceva.
Ce parere aveti? se face mai multa engleza la profil stiinte sociale?
Si voua personal cum vi se pare profilul?
Multumesc. :*

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Eu sunt la socio-umane si e un profil lejer. El se bazeaza pe logica, economie, psihologie, filozofie, istorie, geografie.Eu fac doar 3 ore de engleza si dau si teza. Din clasa a 11 scap de stiinte:biologie, chimie, fizica si s-ar putea sau mai mult ca sigur de matematica dar daca nu voi face pana in a 12 a inclusiv doar 2 ore si nu voi da nici teza, nici bac-ul.Pt mai multe detalii da-mi un mesaj pe privat.Si apropo de unde esti si la ce scoala inveti?

2 răspunsuri:
| gloria_1375 a răspuns:

Profilul stiinte sociale cuprinde:Istorie, Lingvistică, Management, Științe politice, Psihologie, Sociologie, Antropologie, Economie, Educație. In principiu nu se face multa engleza.

| Lalala_1767 explică:

Da dar la mine in oras am auzit ca la profilul Stiinte sociale, de la liceul unde vreau sa merg exista stiinte sociale si engleza. ceva de genul. se poate?