| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Ca asistent medical la o gradinita/scoala, aveți idee (orientativ) cam care este programul? (pe perioada verii sunt plătiți?) Și care este programul?

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

La mine in scoala lucra de luni pana joi, intre orele 7-15 sau ceva de genul. Nu facea mai nimic, avea niste pastilute in geanta, iar tot cabinetul era cam gol.

| ANONIMtpu a răspuns:

Salut!

Aici depinde foarte mult de contractul pe care il are. In principiu primariile sunt cele care ar trebui sa asigure posturile. In orasele mari sunt alte structuri de stat care se ocupa cu asa ceva. Postul se scoate la concurs, iar un doctor/asistent la scoala sau gradinita poate frecventa mai multe unitati, fie in zile diferite, fie in aceeasi zi. Nu poti sti decat atunci cand ti se prezinta oferta de concurs. In Bucuresti cei care se ocupa de aceste posturi sunt cei de la Assmb. Poti cauta pe site-ul lor ceva detalii.

Succes!