| brokxy a întrebat:

Cam cate ore lucra un angajat la un supermarket gen Lidl, Kaufland? Lucra mai mult de 8 ore sau se face in schimburi? Si de la ce ora se incepe? Multumesc, dau funda! De preferinta cine a lucrat acolo sau are cunostinte!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam 8 ore ar fi în general dar poate se poate și part-time dacă asta te interesează (la profi știu că se mai putea part-time, program mai flexibil pentru studenți). cel mai bine întrebi direct acolo unde vrei sa te angajezi

| Anonimul222322 a răspuns:

Se face în modul asta eu de exemplu încep la 6 dimineața lucrez la casa de marcat am tura de 8 ore cu 2 pauza adică fac 10 pauza și mai fac pana la 2 și plec acasă bine acolo la 6 pana la vreo 10 mai mult stau cu schimbul fac cei care fac 12 ore lucrează 5 ore la casa iar apoi 5 la mezeluri de exemplu sau la descarcat marfa și 1 ora pauza asa lucram eu la carfur acum la lidl nu știu fundă?