| EmylyaEmy a întrebat:

Buna!
Cam ce fel de facultati as putea urma dupa profil uman(filologie) intensiv engleza?

Stiu ca nu este un profil de viitor, dar nu ar fi avut rost sa ma incurc cu matematica pentru ca si ea trebuia combinata cu ceva, iar fizica si chimie nu stiu aproape deloc...
Si cam ce joburi de viitor (daca mai exista) as putea sa am dupa respectivele facultati?
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| laviniabeluska11 a răspuns:

Relatii internaţionale, limbi străine, litere, Academia de Politie.Din cate stiu se cere engleză si la instituţiile militare.Sau te poti inscrie in străinătate, dupa ce dai Cambridge. Poti sa ai job de profesor, translator sau sa lucrezi la vreo ambasadă(Relaţii internaţionale). Sper ca te-am ajutat.:**

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti urma tot ce nu are legatura cu stiintele exacte adica litere, psihologie, filosofie, o groaza de variatii pe tema comunicarii samd