| Violeta100 a întrebat:

Cam ce salariu are un asistent de farmacie? În afară de farmacii se poate angaja și în cadrul spitalelor sau a fabricilor de medicamente?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa te angajezi in farmacia spitalelor, da. In fabrici ma indoiesc ca iti trebuie facultate, probabil pentru unele pozitii, dar nu sunt sigur.
Salariu undeva pe la 1200-1600 la inceput... La cate farmacii sunt e cam imposibil sa iti zic un salariu, fiecare isi plateste cum vrea angajatii.