| jianu81 a întrebat:

La liceu care este diferenta dintre profilele Electric si Electronica Automatizari

1 răspuns:
| JustAsimpleUser a răspuns:

Numele si faptul ca in Electonica Automatizari se pune accent pe automatizarea "robotilor" in principal, banuiesc ca ai inteles tu ...ai modulele diferite si mai multe
Electronica e mai simpla ca meserie, automatizarile sunt mai complexe/mai bine platite dar la liceu nu prea se observa nici o diferenta intre cele doua ...doar cateva module care au nume diferite dar inveti cam aceleasi lucruri laughing Sper ca ti-a placut glumita cu "numele " laughing)